Belgická premiéra nového hloubkového kypřiče TALON GREEN určeného na louky

Podzimní novinka TALON GREEN, hloubkový kypřič určený na louky a pastviny, od české výrobce zemědělské techniky SMS CZ bude poprvé představen belgickým zemědělcům na výstavě Agridagen konané od 16. 2. do 18. 2. 2024 Odborné i laické veřejnosti se společně s novinkou představí ještě další čtyři stroje SMS CZ.

„V Belgii a BENELUXU působíme přes 10 let a vybudovali jsme si zde stabilní postavení, tak jak do regionu pravidelně vyvážíme desítky strojů ročně. V oblasti je obecně největší zájem o nesené stroje na zpracování půdy, a to v záběrech 3 až 5 m, a protože je období jarního setí, rozhodli jsme se publiku představit kombinaci hloubkových kypřičů, univerzálního secího stroje SMART a nesené cambridge vály,“ říká Petr Jirsa, jednatel SMS CZ

Na stánku partnera Van Meer Trading na ploše 1442, Hal 1 se představí celkem pět strojů.

V zemi bude poprvé k vidění hloubkový kypřič TALON GREEN. Stroj je určený pro hluboké zpracování a provzdušnění trvalých travních porostů bez narušení porostu a promísení struktury půdy a vytažení kamenů na povrch. Mechanicky stavitelné krojidlo stroje nařízne svrchní vrstvu porostu pro hladký průjezd slupice, a to až do hloubky 35 cm. Opěrný válec následně vše utuží. Na výstavě bude k vidění model 300/4, tedy stroj s pracovním záběrem 3 m osazený čtyřmi slupicemi.

Dalším zástupcem hloubkových kypřičů na akci bude TALON CLASSIC 400/8H. Jedná se o stroj s pracovním záběrem 4 m osazených 8 slupicemi, který je hydraulicky skládaný do transportní polohy. Pracovní hloubka stroje je až 45 cm a slupice jsou jištěny buď střižným šroubem, nebo hydropneumaticky. K dispozici jsou rovné nebo zahnuté slupice. Stroj slouží pro rozrušení, nadzvednutí a provzdušnění utužené půdy bez jejího aktivního míchání.

Poslední z kypřičů k vidění bude TALON KOMBI 300/6, který umožňuje díky vlastnímu tříbodovému závěsu agregaci s dalším nářadím. Farmář tak může kombinovat několik operací v jednom přejezdu. Pracovní záběr stroje je 3 m a rám je osazen 6 slupicemi, které prokypřují a provzdušňují půdu bez jejího mísení do hloubky až 45 cm. Ovládání tříbodového závěsu je buď mechanické, či na přání hydraulické.

Dále bude k vidění univerzální secí stroje SMART 300. Stroj slouží pro zakládání a přisévaní půdních semen a lučních porostů. SMART pracuje na bázi štěrbinového výsevu. V půdě vyřízne úzkou štěrbinu, do které vloží osivo a půdu opět přitlačí. S pracovní šířkou 3 m je vhodný na malé a střední výměry. Vyniká robustností a je proto vhodný do náročných podmínek a kamenitých půd. Stroj je navíc možné vybavit širokou škálou secího příslušenství od APV.

Nabídku strojů SMS CZ na výstavě uzavřou cambridge vály TERAN N 300 pro zadní tříbodový závěs traktoru. Vály mají pracovní záběr 3 m a jedná se o nesenou verzi válů, která vyniká svojí univerzálností, funkčností a snadnou manévrovatelností. Stroj se výborně hodí pro nasazení při rovnání a údržbě trvalých travních ploch, stejně tak pro polní aplikace ať už předseťovou přípravu půdy, tak i následné válení osiva po zasetí. Díky krátké konstrukci je těžiště stroje velmi blízko závěsu a je tak vhodný i pro méně výkonné traktory a na svažité pozemky.

Agridagen se koná od 16. 2. do 18. 2. v blízkosti Anverp na samých hranicích s Nizozemskem. Akce tak má zahraniční přesah a cestu si sem najdou farmáři z Belgie a Nizozemska, ale také Německa, či Francie. Ve čtyřech výstavních halách a na 20 000 m2 se představí přes 200 vystavovatelů, návštěvnost dosahuje několika desítek tisíc osob.

Všichni jste srdečně zváni na stánek 1442 v hale 1.

Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů