Předváděcí den v Dolním Rakousku

Ve středu 15.8. proběhl předváděcí den strojů SMS CZ a traktorů Zetor v Dolním Rakousku nedaleko obce Reinprechtspölla. Přestože byl velice parný den a navíc státní svátek Nanebevzetí Panny Marie, na akci dorazily více než tři stovky diváků. Byla pro ně připravena polní ukázka čtyř strojů z portfolia SMS CZ.

Diváci obdivovali precizně provedenou podmítku obou podmítačů, radličkového kypřiče ARRAS 300 se třemi řadami radliček, stejně tak i nesený diskový podmítač ONTARIO 400 s hydraulicky sklápěnými křidly. Pozornost přilákal také vál TERAN N 300 se secí jednotkou, který se běžně používá pro obnovu luk, či pastvin. Jak se diváci mohli přesvědčit, tento stroj lze plnohodnotně využít i na polní práce po orbě.

Největší pozornost však upoutal hloubkový kypřič TALON 300 osazený šesti slupicemi s hydraulický jištěním a dvojitým vějířovým válcem, který je vhodný pro práci ve strništi. Také v Rakousku se v této sezóně potýkají s nízkým úhrnem srážek a nízkou půdní vlhkostí. Zlepšení retenční vlastnosti půdy, její prozdušnění a celkové ozdravení půdního profilu lze dosáhnout pravě s naším hloubkovým kypřičem, který u diváků vzbudil velký zájem.

Prodejce zemědělské techniky SMS CZ a Zetor, zároveň také hlavní organizátor akce, Stefan Manhart si polní den velice pochvaloval a těší se na další spolupráci.