SMS CZ během jara uvedlo na trh hned čtyři produktové novinky

Během jara uvedla česká značka SMS CZ na trh novou generaci diskového podmítače Ontario s pracovní šířkou 5 a 6 metrů. Širších pracovních záběrů se dočkaly také oblíbený válec Teran N, secí stroj Smart a vály Cambridge.

„Vyslyšeli jsme přání a požadavky zákazníků a uvedli jsme na trh nový diskový podmítač Ontario třetí generace. Nový diskový podmítač má integrovanou nápravu mezi přední dvě řady disků a zadní válec. Výsledný stroj je kratší ve srovnání s předchozí generací a má lepší manévrovatelnost, zejména na souvrati. Umístěním nápravy na střed stroje se podmítač také efektivněji zatížil, což pozitivně ovlivňuje rovnoměrné zpracování půdy,“ vyjmenovává základní přínosy Ontaria Petr Jirsa, jednatel společnosti SMS CZ, s.r.o.

K dispozici je Ontario 500 a 600 s pracovní šířkou 5 a 6 m. Inovované konstrukční řešení s umístěním těžiště blíže k tažnému stroji brání houpání stroje při vyšších pracovních rychlostech a vede k rovnoměrné hloubce zpracování půdy. Navíc volný prostor mezi diskovou sekcí a válci eliminuje ucpávání stroje.

Nové Ontario má hydraulicky skládaný, polonesený, dvojdílný rám. Stroj je standardně vybaven dvěma řadami disků o průměru 510 mm, na přání je možné podmítač vybavit disky o průměru 560 mm. Disky jsou osazeny na bezúdržbových ložiscích a pevnostních slupicích pružně jištěných gumovými silentbloky. Konstrukční výhodou je, že dvě slupice jsou vždy navařeny na jedné připojovací desce, čímž je docíleno tuhého připojení pracovní jednotky k rámu. K dispozici je široká nabídka válců, od základního trubkového válce až po dvojitý válec typu U nebo V cracker. Pomocí klipů je možné si u Ontaria nastavit pracovní hloubku až 12 cm. Široká opěrná kola 10/75-15,5 jsou vhodná i na měkká, či podmáčená podloží. V základní výbavě stroje je bržděná náprava, světla a boční odrazové clony, které zachytávají materiál od krajního disku a tím rovnoměrně zpracovává pole. Pro provoz stroje je vyžadováno tažné vozidlo s kategorií závěru 3 a minimálním výkonem 200 koní.

„Do budoucna plánujeme rozšířit produktovou nabídku diskových podmítačů o další příslušenství, jako je například pružný smyk, nebo řezací válec před diskovou sekcí. Výhledově plánujeme inovovat model 800 se záběrem 8 metrů,“ dodává Jirsa.

Výčet letošních novinek tím nekončí. Společně s novým Ontariem byl uveden na trh také inovovaný oblíbený válec Teran 300 N. Došlo k rozšíření o nové modely s pracovními záběry 1,5 metru a 2,6 metru určené k údržbě travního porostu na vinicích a sadech a 3,5 metru a 4 metry. „Verze s šířkou 3,5 metru je určena pro Pobaltí, kde legislativa umožňuje se takto širokým strojům pohybovat na silnici. Čtyřmetrová varianta je určena do Kanady, kde neplatí silniční omezení,“ upřesňuje Jirsa. Kanadskému zákazníkovi je také určen nový secí stroj SMART s pracovní šířkou 4 m.

Zapomenout nesmíme ani na vály Cambridge, kde došlo také k rozšíření pracovního záběru. Verzi stroje s poloneseným pětidílným rámem je možné nově objednávat až do pracovního záběru 12 m, místo původních 10 m.

„Všechny stroje jsou skladem a dostupné. Případní zájemci tak mohou nové stroje obratem zapojit do práce a neomazovat se dlouhými dodacími lhůtami,“ uzavírá Jirsa.

Novinky
25 Květen 2023

Od 25. května až do 28. května proběhne v rumunském města Fundulea zemědělská výstava AgriPlanta. Již tradičně u toho budou i stroje českého výrobce SMS CZ. Na ploše E 27 se návštěvníkům představí diskové podmítače SUPERIOR 800 G a Ontario 300, vály cambridge TERAN 700 a kompaktor SEVERIT 300.

08 Duben 2023

Přejeme všem našim zaměstnancům, obchodním partnerům, zákazníkům a příznivcům naší značky Veselé Velikonoce.

SIMA Paris 2022
20 Říjen 2022

Od 6. do 10. listopadu se SMS CZ zúčastní pařížského veletrhu SIMA 2022.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů