Hloubkový kypřič Talon Kombi

Hloubkový kypřič Talon Kombi je stroj sloužící pro rozrušení, nadzvednutí a provzdušnění utužené půdy bez vytahování neúrodného podorničí na povrch. Provzdušnění a rozrušení utužené pdy je žádoucí u plodin s hlubším kořenovým systémem, např řepky. Tento stroj je navržen pro agregaci s dalším nářadím jako například, rotačními bránami, sečkou, podmítači atd. To je umožněno vlastním tříbodovým závěsem stroje a díky tomu je tak uživatel schopen zajistit několik operací jedním přejezdem.

Základní rám se slupicemi v jedné řadě na němž jsou osazeny pracovní orgány umožňuje plynulou změnu rozteče slupic. Stroj je schopen pracovat při pracovní hloubce do 45cm a pracovní orgány - radlice- jsou jištěny střižným šroubem. Slupice lze osadit rovnými slupicemi popřípadě slupicemi zahnutými. Míru agresivity radlic lze navíc ovlivnit nastavením jejich polohy v úchytech nebo jemný doladěním v závěsu traktoru. Přídavná ramena tříbodového závěsu pro agregaci dalšího nářadí mohou být ovládána mechanicky či hydraulicky z pohodlí kabiny traktoru. Stroj lze osadit různými typy ramen (různé kategorie závěsu). 

 

Hlavní přednosti stroje:

  • Provzdušnění půdy a narušení podorniční vrstvy
  • Zlepšení zasakování vody
  • Zlepšený růst plodin s hlubším kořenovým systémem
  • Podpora vzlínavosti
  • Agregace s dalším nářadím

Funkce stroje a další výhody:

  • Práce se strojem do hloubky 45cm bez aktivního míchání půdy
  • Stavitelný pracovní úhel
  • Snížení rizika půdní eroze a zlepšené zasakování srážek
  • Mechanické či hydraulické ovládání přídavných ramen tříbodového závěsu

 

 

                                Podrývání v kombinaci s podmítáním                                                                      Podrývání při obnově TTP

Stabilní odstavení stroje párem opěrných nohou
Stabilní odstavení stroje párem opěrných nohou
Mechanicky / hydraulicky ovládaná ramena závěsu různých kategorií
Mechanicky / hydraulicky ovládaná ramena závěsu různých kategorií
Rovné popřípadě zahnuté slupice střižně jištěné
Rovné popřípadě zahnuté slupice střižně jištěné
Verze H- hydraulicky skládaný rám.

300/4

300/6

400/8

400/8 H

Počet slupic

4

6

8

8

Pracovní šířka (cm)

300

300

400

400

Transportní šířka (mm)

2990

2990

3990

2990

Pracovní hloubka (cm)

45

45

45

45

Min výkon (kW)

130

150

170

170

Hmotnost (kg)

790

980

1420

1510

Pracovní rychlost (km/h)

6-8

6-8

6-8

6-8

Typy slupic

Příčně zahnuté slupice
Rovné slupice

Ostatní

Hydraulicky ovládaná ramena
Novinky
SMS CZ - Kámen
14 Září 2023

Rokycanský výrobce zemědělských strojů na zpracování půd, luk a pastvin, SMS CZ, rozšiřuje oblast své působnosti a uzavřením spolupráce s obchodním partnerem vstupuje do Portugalska, kde budou nacházet uplatnění v novém segmentu zemědělství, kterým je pěstitelství ořechů a suchých plodů. Stroje SMS CZ se zároveň představili portugalskému publiku na výstavě Agroglobal v Santarénu.

SMS CZ - Kámen
14 Září 2023

Podzim je tu a s ním i maraton výstav a předváděcích akcí, na kterých se představí stroje SMS CZ. Těšit se mohou zemědělci v Portugalsku, Francii, Německu, Rakousku, Česku, Maďarsku, Rumunsku a Litvě. Na všechny akce Vás srdečně zveme.

Nový FINISHER
08 Září 2023

Od 13. 9. do 14. 9. proběhne na letišti u obce Kámen u Pelhřimova zemědělská výstava Den zemědělce. Na tradiční akci představí SMS CZ celkem sedm strojů, přičemž premiéru si zde odbyde nová generace kombinovaného kypřiče FINISHER. K vidění bude i novinka TALON GREEN, hloubkový kypřič pro louky a past  viny představený před několika dny v Českých Budějovicích.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů