TALON GREEN

NOVINKA 2023

Hloubkový kypřič TALON GREEN je určen pro hluboké zpracování a provzdušnění trvalých travních porostů bez narušení porostu a bez promísení struktury půdy a vytažení kamenů na povrch.

Mechanicky stavitelné krojidlo nařízne svrchní vrstvu porostu, čímž otevírá povrch k hladkému průjezdu slupice, díky tomu nedochází k jeho potrhání, nebo poškození. Opěrný válec následně vše utuží.

Krojidlo osazené bezúdržbovým ložiskem je připevněné k rámu stroje pomocí pryžových silentbloků, které absorbují vibrace od nerovností terénu. Nedochází tak k silovému přetížení rámu.

Uchycení radlic na rám stroje je za pomocí pevnostních šroubů a přítlačných desek k rámu. Tím je zaručena možnost změny pozice slupice dle potřeby zemědělce. Slupice a opětný válec jsou příčně nastavitelné a jsou jištěny střižným šroubem, případně do těžšího terénu, nebo kamenitého terénu je možné využít hydraulické jištění.

Stroj může být vybaven trubkovým válcem, nebo Z válcem pro agresivní efekt kultivace trávy. Z válec je navíc k dispozici v celé pracovní šíři stroje, nebo v menších částech/záběrech umístěnými za slupicemi. 

 

Hlavní přednosti stroje:

  • Prokypření a provzdušnění trvalých travních ploch až do hloubky 35 cm
  • Narušení podorční vrstvy
  • Kypření bez potrhání nebo poškození porostu
  • Zlepšení a obnova vsakování vod
  • Podpora vzlínavosti
  • Zlepšení podmínek pro růst rostliny s hlubokým kořenovým systémem

 

Funkce stroje a další výhody:

  • Snadná výměna slupic
  • Robustní rám z vysokopevnostních materiálů
  • Práce se strojem při rychlostech 5-8 km/h

 

                        Provzdušnění půdy do 35 cm bez promíchání                                         Provzdušnění trvalých travních porostů bez narušení porostu

300/3

300/4

Počet slupic

3

4

Pracovní šířka (cm)

300

300

Transportní šířka (cm)

300

300

Pracovní hloubka (cm)

35

35

Min. výkon (kW)

100

120

Pracovní rychlost (km/h)

5-8

5-8

Závěs

kat. 3

kat. 3

Typy slupic

Rovné slupice

Opěrné válce

Trubkový válec
Kotouče Z

⌀ 500 nebo 550 mm

v šířce celého stroje 300 cm, nebo rozdělený segmentově s umístěním za slupice

Ostatní

Hydraulické jištění slupic
Novinky
10 % Sleva na stroje SMS CZ
16 Červen 2024

Čeští farmáři se v červnu mohou těšit na představení techniky SMS CZ na domácí půdě, a to hned na dvou akcích. Nejprve 18. a 19. 6. zavítají rokycanské stroje na výstavu Naše pole do Zbýšova u Čáslavi a 20. 6. se představí na Zemědělské výstavě na Hadačce. Pro návštěvníky je navíc nachystána atraktivní prodejní akce v podobě 10 % slevy při nákupu techniky SMS CZ.

Severit G 1200
12 Červen 2024

Český výrobce techniky na zpracování půdy a luk, SMS CZ s.r.o. uvádí na trh nový model kompaktoru SEVERIT G s pracovním záběrem 12 m. Rozšíření se dočkala také řada hloubkových kypřičů TALON MEDIUM o stroje se záběry 4 a 5 m.

Terres en fête - Arras
06 Červen 2024

Od 7. června do 9. června se koná francouzská výstava Terres en fête, která se s průměrnou návštěvností až 85 000 lidí řadí mezi významné zemědělské události v zemi s dopadem zejména pro střední a severní část Francie. SMS CZ bude u toho, na ploše E17 partnera Fumery Pieces budou k vidění hned 4 rokycanské stroje.

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004523 - Nová technologie rafinace spalin a eliminace persistetních organických látek využitím odpadního sorbentu 

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie: nová technologie rafinace spalin pro snižování kyselých plynů  a persistentních organických látek. Popoprovoz nové technologie rafinace spalin

CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004522 - Nová nízkonákladová technologie pro katalytickou redukci oxidů dusíku ve spalinách určená pro malé a střední emisní zdroje

je spolufinancován Evropskou unií

Oveřená technologie nové katalytické metody snižování NOx ve spalinách. Návrh a konstrukce nové technologie DeNOx instalované na poloprovozní spalovací jednotce VŠB-TUO.

Výstavy 2017-2019

je spolufinancován Evropskou unií

Uchopit pozici na zahraničních trzích a snažit se získat a uchopit pozici na trzích, kde naše stroje ještě nejsou tolik známé.

Účast na zahraničních výstavách 2018-2020

je spolufinancován Evropskou unií

Udržet pozici na zaharaničních trzích, udržet podíl vývozu firmy na cca 70-ti procentech produkce a získavat trhy nové, aby mohlo dojít k vyrovnání případného poklesu kupní síly(vlivem stavu zemědělství a  dotací), v některé zemi kam vyvážíme.

Optimalizace strojně-technologického vybavení pro potřeby výrobních procesů nově vyvíjených a inovovaných produktů společnosti SMS CZ s.r.o.

je spolufinancován Evropskou unií

Inovace výrobních procesů a výroba inovovaných produktů